logo
logo
Katalytické lampy dezinfikujú a prevoňajú váš domov

Katalytické lampy dezinfikujú a prevoňajú váš domov

Máte skúsenosti s katalytickou lampou? Ak máte radi čisté a svieže prostredie, ide o ideálnu voľbu do vašej domácnosti. Ich výhodou však nie je len vôňa a dezinfekcia vzduchu, ale aj krásny dizajn, ktorý dokonale doplní váš interiér. 

Čo sú katalytické lampy? 

Prakticky ide o špeciálne navrhnuté lampy, ktoré uvoľňujú vôňu vo vašej domácnosti. Myšlienka katalytických lámp má dlhú históriu, ktorá siaha až do roku 1898. Vtedy boli vyrobené s jediným poslaním – ako dezinfekcia vzduchu pre nemocnice. Dnes sa však používajú v domácnostiach po celom svete, kam zapadajú najmä vďaka svojmu luxusnému dizajnu. 

Fungujú pomocou metódy nazývanej difúzia katalytickým spaľovaním. Znie to síce zložito, ale v skutočnosti to znamená, že katalytický horák šikovne zachytáva molekuly vo vzduchu, ktoré prenášajú pachy, potom vzduch čistí a uvoľňuje vôňu. To všetko sa deje pod ozdobnou čiapočkou, ktorá je umiestnená na vrchu lampy, kde sa nachádza knôt. 

Prečo by ste si mali kúpiť katalytickú lampu?

Katalytické lampy Ashleigh & Burwood sú nádherné a luxusné bytové doplnky. Dokážu vás zbaviť zápachu z varenia alebo z domácich miláčikov a sviežo prevoňajú váš domov. Aj keď lampa obsahuje prvky ako horák, v skutočnosti ide o bezplameňovú metódu. Môžete ju pokojne ponechať bez dozoru na tepelne odolnom povrchu. 

V porovnaní s bežnými osviežovačmi sú katalytické lampy účinnejšie, pretože zároveň čistia a dezinfikujú vzduch. Vôňa sa uvoľňuje pomaly a rovnakým tempom. 

Katalytické lampy sú zároveň testované aj v boji proti koronavírusu. Výsledky testov od Ashleigh & Burwood ukázali, že lampy dokázali po 15 – 20 minútach pôsobenia znížiť množstvo aktívneho koronavírusu šíriaceho sa vzduchom až o 97 %. Zároveň znížili množstvo povrchového koronavírusu o 60 % (po 30 minútach pôsobenia). Testovanie bolo vykonávané v laboratórnych podmienkach akreditovaným laboratóriom AIHA-LAP, LLC (v súlade s ISO 17025). 

0